Wpis

niedziela, 23 grudnia 2012

Słowami wstępu.

Słowa wstępu? Jak zwykle - są potrzebne!

Jestem Magda: całkiem zadowolona właścicielka kudłatego i skocznego bordera.

A oto i Melon. Psiszcze wielkie i puchate. Futro zimowe z najnowszej kolekcji.

Wychowywanie takiej energii to nie lada zadanie - często męczące i wkurzające. W końcu w opisie tej rasy czytamy, że należy ona do najinteligentniejszych - a przez to do tych, które się najszybciej... nudzą. Z psami jak z dziećmi - znudzone psocą i hałasują. Uwagę dzieciaka można przykleić jednak do mniej destruktywnych działań niż obgryzanie nogi od pianina (doświadczenia z poprzednim psem...), a z psem nie jest to sprawa zupełnie oczywista. Im bydlę inteligentniejsze, tym ciekawsze muszą być oferowane mu zajęcia. O tym będę pisać na www.melonspaceruje.blox.pl .

Codzienne spacery nie mogą być zbyt monotonne. Melon nie tylko ma ode mnie lepszy słuch i węch, lecz także kreatywność w wynajdywaniu sobie zajęć. Moim zadaniem jest dopilnowanie, alby otoczenie nie ucierpiało na tym - czyli zajęcie go czymś innym! Najlepszymi zabawami dla niego jest obskakiwanie przechodniów, gonitwy za rowerzystami, samochodami, ptakami, kotami,  małymi psami, tarzanie się (często nie w tym, co ładnie pachnie)... słowem mnóstwo nawyków, które po prostu trzeba eliminować :)

Ponieważ jest przesympatyczny i oddany (mimo niesforności), staram się na niego nie krzyczeć. Na dzisiejszym spacerze doskonale wypatrywał przechodniów w lesie zanim ja ich mogłam zauważyć. Gdy wybiegł przywitać się z jakimś kolejnym panem, zawołałam do psa słowami „Ty kudłaty dziadu!”... Pan się mocno zdziwił, ale sytuację rozładowano sympatycznie. Na szczęście dla pana Melon wraca na każdą komendę „wróć!”, więc obyło się bez oblizywania obcych twarzy!

 

Tak będę chodzić na spacery i opowiadać, co się działo. Zwyczajnie, zabawnie, na bieżąco. Zapraszam!

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
magdalenoslawa
Czas publikacji:
niedziela, 23 grudnia 2012 12:14

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Kontakt ze mną: magdalenoslawa@gmail.com

Zapraszam również na
mój kanał na Youtube

Opcje Bloxa